Лого mistgrani.com

Кероб – здоровий замінник шоколаду


За смаком кероб – порошок, трохи нагадує какао-порошок, тільки дуже солодкий. Кероб рекомендується, як замінник какао і цукру (шоколаду) хворим на цукровий діабет і людям з надмірною вагою.
Кероб – здоровий замінник шоколаду

Майже всі діти люблять солодощі, особливо шоколад. Проте він не є корисним для наших малят і щоб не забороняти своїй дитині їсти цукерки, я почала шукати альтернативу какао і натрапила на кероб.

Що таке кероб?

Солодкий порошок з м'якоті плодів (стручків) ріжкового дерева, зазвичай, називають Керобом. За смаком кероб – порошок, трохи нагадує какао-порошок, тільки дуже солодкий. Кероб рекомендується, як замінник какао і цукру (шоколаду) хворим на цукровий діабет і людям з надмірною вагою.

Керобом називають перемелені стручки ріжкового дерева (Сеpatonia siliqua L.) – рослини сімейства бобових. Боби ріжкового дерева мають дуже солодку (50% цукрів) і соковиту м'якоть, з якої виготовляють замінник какао – кероб.

Кероб – це солодкий порошок, що за смаком нагадує какао з цукром, тільки трохи терпкий. Кероб вважається корисним замінником шоколаду.

Корисні властивості і склад Керобу

По-перше, на відміну від какао-бобів, кероб солодкий сам по собі і не вимагає при приготуванні солодощів додавання рафінованого цукру.

По-друге, кероб містить багатий набір вітамінів і мінеральних речовин. Кероб на 8% складається з протеїну і містить вітаміни А, В, В2, В3 і D. У ньому міститься багато кальцію, фосфору, калію і магнію, а також залізо, мідь, нікель і марганець і барій.

По-третє, на відміну від кави і какао, кероб не містить психотропних речовин: кофеїну і теоброміну, які є в шоколаді і які викликають звикання і алергію.

Кофеїн і теобромін є антидепресантами. Кофеїн впливає прямо на мозок, стимулюючи відчуття натхнення і пильність. Кофеїн може передаватися з грудним молоком, вагітним жінкам також рекомендується утриматися від прийому кофеїну.

Кофеїн має болезаспокійливі властивості, але також має побічні ефекти: занепокоєння, нервозність, нудоту і почастішання серцебиття. Він стимулює вироблення шлункового соку і діє як сечогінний засіб, тобто через нього разом з водою може статися витік розчинних у воді вітамінів В і С.

Кофеїн стимулює вивільнення запасів енергії тіла, тобто запас цукрів різко надходить в кров. Самі знаєте, до чого це призводить: діабет, ожиріння та ін.

У керобі відсутній фенілтіламін, який викликає мігрень, і фромамін, який крім мігрені викликає алергію. У керобу немає щавлевої кислоти, яка не дає організму використовувати кальцій і цинк. Ці мінерали (кальцій і цинк) необхідні для здорової шкіри. Наявність щавлевої кислоти в шоколаді може бути причиною прищів, які зазвичай з'являються у підлітків, схильних до надмірного споживання шоколаду.

У будь-якому кулінарному рецепті можна замінити порошок какао на кероб.

Застосування Кероб в кулінарії

Кероб цілком може стати здоровою заміною шоколаду. Порошок керобу можна використовувати замість какао. Світлі і темні плитки керобу можуть замінити шоколад один до одного.

Керобна стружка також може замінити какао.

Розтопити кероб набагато простіше, ніж шоколад, хоча він і не дозволяє отримати таку ж гладеньку поверхню. Кероб можна використовувати в гарячих і холодних напоях, пудингах і багатьох інших стравах.

Особисто я варю кероб дочці з молоком і не додаю цукру. А наш тато варить керобові цукерки з какао-маслом (воно не містить транжирів). Проте таких цукерок не можна маленьким дітям, оскільки вони все таки містять кофеїн. Цукерки ми заміняємо сухофруктами.